Uluslararası taşımacılık dendiğinde akla gelen genellikle gemi, kamyon veya uçak ile ürünlerin taşınarak varış birimine ulaştırılmasıdır. Ancak uluslararası taşımacılıkta minivan / ekspres taşımacılığı olarak ifade edilen bir hizmet türü daha bulunur. Diğer hizmetlere nazaran daha az bilinen ancak daha avantajlı olan bu taşımacılık yöntemi ile siz de müşteri veya iş ortaklarınıza göndereceğiniz ürünler için bizi tercih edebilirsiniz. Peki, minivan / ekspres nakliye olarak da ifade edilebilecek olan bu hizmet nedir? Olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Uluslararası taşımada konteyner, charter veya tır ile gönderilen ürünlerin temel özelliği tonajlı ürünler olmasıdır. Ağırlığı onlarca ton olan ürünlerin yurtdışına gönderilmesini sağlayan taşımacılık hizmetlerinde ağırlığı daha düşük ürünler için minivan / ekspres nakliye tercih edilebilir. Özellikle 1 ila 1.5 ton ağırlığa sahip ürünleri kargolayabileceğiniz ekspres nakliye; hava kargoya göre daha avantajlı ve güvenilirdir. Söz konusu avantajların en önemlisi belgelerle daha az uğraşmak zorunda olmanızdır. Minivan taşımacılık türünün bu isimle anılmasının asıl sebebi kargo hizmetlerinin minivan adı verilen ticari araçlarla sunulmasıdır.

METAŞ ULAŞTIRMA olarak; ürünlerin aciliyeti ve müşteri ihtiyaçları söz konusu olduğunda Avrupa’nın her yerine 24 saatte teslimat yapan minivan araçlarla (swift service) hizmet veriyoruz.  Minivan araçlarımızla sınır kapılarında yol yasaklarına takılmadan, TIR kuyruklarına girmeden Avrupa’nın her noktasına uçak hızında teslimat gerçekleştirerek müşterilerimize maliyet ve zaman tasarrufu sağlıyoruz.